zabudowa busa
Informacje

Co warto wiedzieć o zabudowie busa?

Firmy zajmujące się przewozem towarów lub świadczących usługi mobilne, decydują się na zabezpieczenie i zagospodarowanie przestrzeni ładunkowej. Zabudowa busa jest w tym przypadku bardzo pomocna, ponieważ można ją dostosować do potrzeb i branży w jakiej działa dane przedsiębiorstwo.

Kiedy zabudowa jest przydatna?

Możemy tutaj wyróżnić dwa przypadki: kiedy potrzebna jest ochrona i kiedy musimy przystosować przestrzeń ładunkową. 

Zabudowa busa, która ma za zadanie zabezpieczyć przestrzeń, pozwala uniknąć nie tylko wyeksploatowania wnętrza, lecz także spełnia rolę ochrony ładunku. W przypadku gdy zdecydujemy się na zabezpieczenie podłogi, możemy wybrać płytę antypoślizgową, która w znacznym stopniu utrudnia przemieszczanie się ładunków w trakcie jazdy. Ochrona ścian bocznych i ściany grodziowej z kolei uniemożliwi w normalnej eksploatacji uszkodzenie powłoki blacharsko-lakierniczej. Pamiętajmy, że korozja można wystąpić także wewnątrz auta, jeżeli będą dla niej stworzone odpowiednie warunki.

Praktyczna zabudowa busa, sprawdza się w momencie, gdy mamy firmę, która świadczy np. usługi serwisowe w wersji mobilnej. Wtedy możemy zdecydować się za zabudowę z szafkami czy stołem roboczym. Jest to nie tylko praktyczne, ale również wygodne.

Czy można wykonać zabudowę busa samemu?

Można. Pytanie tylko, czy będzie potrafili zrobić to prawidłowo, oraz czy posiadamy odpowiednie narzędzia i umiejętności. Wykonanie zabudowy wymaga precyzji i odpowiedniego podejścia. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że materiały też będą kosztować, a jeżeli robimy to pierwszy raz – nie wszystko może pójść po naszej myśli, i po przykładowo złym docięciu elementu, trzeba będzie go ponownie wykonać, co sprawia, że ponownie trzeba będzie dokupić materiał i poświęcić czas na ponowne przygotowanie elementu..

Jeżeli zabudowa busa zostaje zlecona profesjonalistom, nie musimy się wtedy martwić o jakość wykonanej usługi. Niektóre firmy działające od wielu lat na rynku, posiadają gotowe schematy, które pasują do określonych modeli samochodów. W ten sposób wiemy, że wybierając konkretny wariant, będzie on idealnie dopasowany do naszego pojazdu. Dużą zaletą wybrania firmy realizującej takie zabudowy jest wykorzystanie rozwiązań, które posiadają. Czasami są to autorskie metody montażu zabudowy lub rozwiązania ułatwiające choćby przewóz różnych elementów.

Specjalistyczne zabudowy mogą sprawić, że nie będziemy potrafili wykonać ich samodzielnie. Wtedy zabudowa busa musi zostać wykonana przez firmę, która posiada odpowiednie zaplecze, by dostosować przestrzeń ładunkową do określonych celów.

Ile kosztuje zabudowa busa?

Wszystko uzależnione jest od stopnia zaawansowania zabudowy. Wiadomo, że koszt zabezpieczenia samej podłogi, nie może równać się z usługą zabudowy całej przestrzeni ładunkowej pojazdu. Dodatkowo mogą zostać w niej zastosowane rozwiązania zwiększające funkcjonalność, więc adekwatnie – cena będzie wyższa.

Musimy wziąć pod uwagę fakt, że zabudowa busa to swego rodzaju inwestycja, a nie tylko koszt. Może nas to uchronić, przed np. zniszczeniem sprzętu, który w sposób niekontrolowany przemieści się po bagażniku, lub uszkodzenia samego pojazdu w przypadku uderzenia ładunku o ostrych krawędziach w ścianę samochodu.

Przy odsprzedaży taka zabudowa może podnieść cenę sprzedawanego auta. Często tego typu pojazdy sprzedawane są z firmy do firmy, a przystosowany pod odpowiednie warunki pojazd zapewne będzie więcej wart, niż inne, które tego nie posiadają.


Jeżeli chcemy rozeznać się w cenach, powinniśmy poszukać firm, które się tym zajmują i zapytać o cenę oraz co zawiera dana usługa. Miejmy na uwadze, że warto wybrać ten wariant, który ma dobry stosunek jakości do ceny. Niektóre firmy mogą oferować dodatkowe usługi, jak np. zabudowa busa pod domem klienta. Dlatego powinniśmy dokładnie wypytać o ofertę, jaka zostanie nam przedstawiona i wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza.