W przypadku planowania wyjazdu czy przewozu przesyłek wielkogabarytowych z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów, które w swojej ofercie mają również auta dostawcze. Wynajem samochodu może również okazać się przydatne, gdy nasze auto dostawcze jest niesprawne i musieliśmy go oddać do mechanika. W tym artykule postaramy się przybliżyć, jak wypożyczyć auto dostawcze krok po kroku.
Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni pojazdów?
Często dochodzi do sytuacji, w których auta dostawcze ulegają awarii, która unieruchamia je na dłuższy czas. W takim momencie możemy błyskawicznie skorzystać z usług firmy, która wypożycza auta dostawcze. Profesjonalne wypożyczalnie mają bowiem wiele pojazdów, które stworzone zostały z myślą o różnych zadaniach. Firma BUSimpuls – Wypożyczalnia Aut Dostawczych, mieszcząca się przy ul. Wrocławskiej 11, w Radwanicach (Tel: 692 680 209), oferuje swoim klientom kilka modeli samochodów, w tym: Opel Movano, Peugeot Boxer, Renault Trafic czy popularny Fiat Ducato. Taki pojazd z wypożyczalni może okazać się niezastąpiony np. podczas przeprowadzki, dlatego warto, jest zastanowić się nad jego wynajmem.
Oczywiście wypożyczając auto dostawcze, trzeba liczyć się z koniecznością odpowiedniej opłaty. Najczęściej wypożyczalnie ustalają konkretną stawkę, jaką trzeba zapłacić za 24-godzinny okres użytkowania auta dostawczego. Auta dostawcze są droższe w wypożyczeniu niż standardowe osobówki, a stawki najmu krótkoterminowego, różnią się znacznie od tych w najmie długoterminowym. Często klient wypożyczalni może również wybrać miejsce odbioru i zwrotu pojazdu, jednak związane jest to z dodatkową opłatą. Wypożyczone auto musi być zwrócone w wyznaczonym terminie i w takim stanie jak zostało wypożyczone.
Co jest niezbędne do wypożyczenia auta dostawczego?
Profesjonalne wypożyczalnie charakteryzują się tym, że liczba niezbędnych formalności jest sprowadzona do minimum. Oczywiście samo wypożyczenie auta dostawczego, zawsze wiąże się z koniecznością podpisania odpowiedniej umowy. Zazwyczaj umowy wypożyczenia samochodu dostawczego są tak konstruowane, aby były czytelne dla każdego. Oznacza to, że nie zawierają wielu paragrafów i skomplikowanego słownictwa. W umowie powinny być zawarte również wszelkie warunki określające najważniejsze zasady najmu i informacje o dodatkowych opłatach, które mogą zostać naliczone.
Właściciel wypożyczalni zobowiązany jest potwierdzić tożsamość klienta, co jest realizowane przy pomocy okazania dowodu osobistego lub prawa jazdy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wiele wypożyczalni posiadających auta dostawcze, obsługuje jedynie klientów, którzy ukończyli 21 lat. W większości wypożyczalni konieczne jest również wpłacenie kaucji, która jest formą zabezpieczenia w przypadku gdy dojdzie do lekkich uszkodzeń pojazdu dostawczego w trakcie okresu wypożyczenia. Taka kaucja jest zazwyczaj blokowana na karcie wypożyczającego lub jest bezpośrednio wpłacana przez przelew bankowy, Zazwyczaj formalności w wypożyczalni aut dostawczych można załatwić od ręki i nie stanowi to problemu.