Dziś wszystko można mieć na kredyt. Mieszkanie, samochód, sprzęty codziennego użytku. Tak zwane kupowanie „na raty” stało się modne. Są osoby, które, nawet jeśli mają dostęp do gotówki, to znajdują korzystne oferty na raty i wolą spłacać coś przez kilka lub kilkanaście miesięcy, niż wydać jednorazowo większą sumę. Postawa ta już nikogo nie dziwi, a życie na kredyt stało się czymś normalnym. W ostatnim czasie na popularności zyskały kredyty z przeznaczeniem na samochód.
Co wyróżnia kredyt na samochód?
Możesz stać się posiadaczem nowego (lub używanego) samochodu, nawet gdy nie masz aktualnie pieniędzy na taką inwestycję. Zakup będzie możliwy dzięki skorzystaniu z kredytu samochodowego. Czym się wyróżnia ten rodzaj świadczenia finansowego? Przede wszystkim ma jasno określony cel. Za pożyczone pieniądze musisz kupić wybrany pojazd. Nie tylko samochód osobowy. Banki dopuszczają inne modele. Możesz zainwestować pieniądze w samochód ciężarowy, w quada, w motocykl albo przyczepę. Dużo zależy od konkretnej oferty firmy udzielającej kredytu. Kredyt na samochód zawsze musi być zabezpieczony. To zabezpieczenie korzystnie wpływa na całkowity koszt kredytu, więc nikt nie powinien na to narzekać.
Kredyt na samochód – plusy
Aby otrzymać kredyt na samochód, nie musisz posiadać wkładu własnego. To duży plus, bo niemal każdy, kto ma stałą pracę, ale nie ma oszczędności, może dostać całkiem spory kredyt, za który kupi samochód. W porównaniu z kredytem gotówkowym ten na pojazd wypada bardzo korzystnie. Poza tym sposób spłaty możesz wybrać dowolnie. Raty mogą być comiesięczne albo z użyciem tak zwanej raty balonowej, która polega na spłacaniu odsetek na początku, a całej reszty na koniec okresu umowy. Co do samej umowy, to również na plus jest fakt, że możesz ją indywidualnie ustalić czasowo. Spłata może trwać kilka miesięcy, a może się to przełożyć na lata (choć z reguły nie więcej niż dziesięć lat). Klienci chwalą kredyt na samochód także dlatego, że łatwo go dostać.
Wady kredytu na samochód
Podstawową wadą kredytu na samochód, podkreślaną przez wielu klientów banku jest to, że właśnie ta informacja o kredycie jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Bank może orzec się współwłaścicielem samochodu. To jego sposób na zabezpieczenie kredytu. I choć dla wielu osób to problematyczne, to tak naprawdę w praktyce nie ma większego znaczenia, o ile spłacasz regularnie swoje zobowiązanie i nie planujesz sprzedawać nabytego pojazdu. Wadą może być także długa lista formalności do wypełnienia, jednak jeśli trafisz do dobrej firmy, będą one ograniczone do minimum.
Wybierz kredyt świadomie, skorzystaj z kalkulatora
Wiele stron internetowych firm oferuje przyjazdy dla użytkownika kalkulator rat kredytu samochodowego. To narzędzie, które pozwala na ekspresowe wyliczenie potencjalnej miesięcznej raty kredytu. Przykładowy kalkulator znajdziesz na https://www.cofidis.pl/kalkulator-kredytu-samochodowego/ i jeśli wyniki obliczeń przypadną ci do gustu, możesz od razu wypełnić wniosek zgłoszeniowy. To nic nie kosztuje. Ani skorzystanie z kalkulatora, ani prośba o rozpatrzenie wniosku o kredyt. Jeśli martwisz się, że nie zarabiasz zbyt dużo albo nie masz oszczędności, więc pewnie nie dostaniesz kredytu, to mylisz się. Nie ma obaw. Wiele ofert banków można ustalić tak, byś nawet nie odczuł miesięcznego zobowiązania.
Skorzystaj z kalkulatora rat kredytu samochodowego, aby przekonać się, jakie masz możliwości i wybrać opcję skrojoną do twoich potrzeb. Jedyne, co musisz określić, by poznać całkowity koszt kredytu oraz ratę za jeden miesiąc trwania umowy, to ustawić suwaki na właściwych miejscach. Suwaki te wskazują na wiek samochodu, który cię interesuje, całkowitą sumę, która jest ci potrzebna, a także na czas trwania umowy. Po ustaleniu tych parametrów wszystko stanie się jasne, a ty zyskasz pewność, że podołasz z kredytem, bo raty są dopasowane do twojego budżetu i możliwości finansowych. Ciesz się upragnionym autem niemal od zaraz! I to bez ukrytych kosztów.