Sprzedaż auta w skupie
Informacje

Sprzedaż auta w skupie – czy warto się na to zdecydować?

Planując sprzedaż samochodu, należy wziąć pod uwagę wariant w postaci skupu aut. Gwarancja bezpieczeństwa i wypłata od ręki to największe zalety tego rozwiązania, ale nie jedyne. Oto dlaczego warto się na nie zdecydować.

Oszczędność czasu

Sprzedaż samochodu na własną rękę wiąże się z ryzykiem, że znalezienie nabywcy może zająć nawet i wiele miesięcy. Ogłoszenia typu „Ford sprzedam” trzeba publikować w wielu miejscach, aby oferta dotarła do potencjalnych kupujących. W przypadku skupu używanych aut nie ma takiego problemu. Po dokonaniu wyceny przez ekspertów danego dealera i zaakceptowaniu warunków odkupu przez właściciela auta transakcja jest od razu finalizowana. Sprzedający otrzymuje natychmiastową wypłatę i nie musi tracić czasu na promowanie oferty oraz szukanie chętnych na samochód. To bardzo wygodne, gdy komuś zależy na szybkiej sprzedaży.

Oszczędność pieniędzy

Przygotowanie samochodu do sprzedaży we własnym zakresie pochłania nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy. Auto trzeba dokładnie wyczyścić i sprawdzić pod kątem technicznym, co wymaga przeznaczenia na ten cel pewnej kwoty.

Bezpieczeństwo transakcji

Decydując się na sprzedanie auta do skupu prowadzonego przez sprawdzone firmy takie jak Używane Jak Nowe, kierowca może mieć całkowitą pewność co do bezpieczeństwa transakcji na każdym jej etapie. Nie musi ponadto martwić się o przygotowanie niezbędnych dokumentów, ponieważ stroną formalną całego przedsięwzięcia w całości zajmuje się nabywca. Plusem jest to, że jego wiarygodność da się w dość łatwy sposób zweryfikować.

Możliwość sprzedaży niesprawnego samochodu

W przypadku sprzedaży indywidualnej jest ogromny problem z niesprawnymi samochodami, np. powypadkowymi. Szanse na pozbycie się tą drogą takiego pojazdu są praktycznie zerowe. Tymczasem jest opcja sprzedania go na skup. Oczywiście cena zostanie pomniejszona o koszt usunięcia usterki. Trzeba też liczyć się z tym, że skup raczej nie przyjmie mocno uszkodzonego auta, choć wszystko zależy od zasad obowiązujących w konkretnej firmie.